«МОВЧКИ»: новий вид дозвілля, про який не можна мовчати

У столиці відбулися вже два перформанс-вечори, які організовують Костянтин Гордієнко та Анастасія Спириденко

На днях у Києві пройшов другий імпровізаційний танцювальний перформанс під назвою «МОВЧКИ». Новий формат танцювальних заходів започаткували відомий режисер, хореограф Костянтин Гордієнко, один з постановників Freedom-ballet та шоу-програм українських зірок, та Анастасія Спириденко, стар-продюсерка Big brave events 1+1.

Відомий хореограф Костянтин Гордієнко разом з однією з учасниць перфомансу

На сцені знаходяться танцівники, які майже одночасно демонструють свої професійні здібності. Головна родзинка шоу в тому, що в основі всього дійства – 100-відсоткова імпровізація. Тобто, не тільки глядачі, а й самі танцівники не підозрюють, яка музика буде супроводжувати їх рухи…

Почався вечір з перфомансу на легендарний хіт гурту Queen. Темп дійству задав сам Костянтин, після чого його підхопили й інші танцівники. Чудово, що запрошені презентери представляли не тільки різні стилі танцю, а й не всі були професійними танцівниками. І навіть під один і той самий трек вони рухалися абсолютно по-новому, занурюючись у процес з голови до п’ят. Наче, нікого й не було в глядацькій залі, хоча вона була вщент заповнена глядачами. До речі, в обраній на цей раз п’ятірці перформерів (кожного вечора в «МОВЧКИ» планується різний склад і різна кількість учасників) були відомий танцівник, хореограф, учасник шоу “Танці з зірками” Олексій Базела і Пилип Коляденко, артист зі своїм сольним проєктом Phil it та учасник гурту KADNAY.

На сцені – Олексій Базела та Пилип Коляденко

“Це танцювальне дійство, яке всі перформери проживають за відчуттям саме в ті хвилини” – каже сам Костянтин Гордієнко.

Друга частина заходу “МОВЧКИ” – це батли, які також побудовані на імпровізації. У кожного гладача є можливість долучитися до батлів на сцені. Для цього треба лише зареєструватися при вході. Пізніше рандомне жеребкування вирішує, хто саме має шанс побатлувати на сцені. І таких щасливців було аж 16! А що найцікавіше – це перші батли, в яких на однакових умовах змагаються і професійні танцівники, хореографи, і аматори. Всі вони змагалися в серії батлів, поки не було визначено єдиного переможця. В цей вечір ним став – 16-річний Денис, який виступає під псевдонімом Den Maybach, неодноразовий переможець танцювальних конкурсів. А ще учасник колективу Light Balance Kids, який цьогоріч брав участь в шоу America’s Got Talent і навіть дійшов до фіналу!

Переможець батлів – 16-річний Денис

Ведучою вечора була Міла Єремеєва, яка також не залишила нагоди станцювати разом з перфомерами і в екваторі дійства продемонструвала свої навички, зірвавши овації в залі. До речі, це був один з найпристрастніших номерів, під час якого артисти навіть спустилися в зал.

Ведуча Міла Єремєєва та хореограф Костянтин Гордієнко

Ще не можна не відмітити візуальну складову дійства – гра світла, демонстрація на великому екрані в режимі реального часу рухів і міміки артистів додатково занурюють глядача у якусь містерію.

Також один із плюсів «МОВЧКИ» – це відносна доступність квитків, адже долучитися до цього емоційно-відвертого заходу можна всього лише за 350 гривен. Звичайно, місця ближчі до сцени коштують дорожче, але повірте, в залі Caribbean Club зручно дивитися з будь-якого місця.

Якщо говорити про ложку дьогтю в цьому дійсно крутому дійстві, то мені, як глядачеві, хотілося б більш рівномірного розподілення хронометражу програми – аби батли аматорів не займали більше часу, ніж сама імпровізація професіоналів. А ще в фіналі мені не вистачило виходу всіх перфомерів вечору на сцену і їх спільного танцю з переможцем батлу. Але це суто суб’єктивне бачення авторського проєкту, можливо, в майбутньому так і буде.

А ось декілька відгуків глядачів, що також стали свідками народження нового проекту: «Енергетика, яка розриває на шматки», «Які у нас талановиті люди. Раджу прийти і побачити власними очима», «Це абсолютно фантастичне творче божевілля», «Це таке справжнє кіно, що я просто не можу підібрати слів. Браво!».

До речі, частину прибутку від продажу квитків організатори передають волонтерам на допомогу ЗСУ.

Учасники другого перфомансу під назвою “Мовчки”

Коротке інтерв’ю з Костянтином Гордієнком:

Як і коли виникла ідея створення такого проєкту? Чому саме така назва?

«В мене зʼявилося бажання порозмовляти зі знайомими з різних сфер без слів. А назва – МОВЧКИ пропонує вам подивитися на таку бесіду без слів. Іноді слова стають в нагоді, а інколи, навпаки, заважають»

Які плани щодо його періодичності?

«Ми не будуємо планів, за обставин в яких ми всі живемо, важко спланувати щось навіть на завтра. Тому все за відчуттям, як і сам перформанс»

Чи планується в майбутньому професійна зйомка для телебачення чи YouTube?

«Ні, не планується. Це захід, який має відбуватися тут і зараз. Магія, яку і танцівники, і глядачі мають відчувати лише в момент дійства»

Щодо ведучої. Міла на постійній основі буде вести чи ви плануєте кожного разу змінювати ведучих?

«Важко відповісти на це питання, подивимось»

Все новости